Stelaże do łóżek jakich nie widziałeś!

Stelaże do łóżek jakich nie widziałeś!

Stelaż to ważny element każdego łóżka, nie bez powodu określany mianem podstawy lub kręgosłupa. Zadaniem stelaża jest podtrzymywanie materaca, co automatycznie przekłada się na jakość i komfort snu.
Dobrze dobrany stelaż to gwarancja wygody i komfortowego wypoczynku, a także prawidłowa pozycja podczas snu.
Stelaże do łóżek produkowane są z drewna klejonego warstwowo, którego cechą jest wytrzymałość i odporność na zniszczenia.

Stelaż idealny

Idealny stelaż zapewnia bezpieczny, wygodny i komfortowy sen. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi, dzięki czemu wybór optymalnej alternatywy nie powinien stanowić problemu.
Największym zainteresowaniem cieszą się stelaże wykonywane z drewna brzozowego, bukowego oraz sosnowego. Warto jednak pamiętać, że stelaże sosnowe, mimo atrakcyjnej ceny, odznaczają się wysoką twardością, a tym samym można je łączyć wyłącznie z materacami bonelowymi. Zdecydowanie nie należy ich łączyć z materacami piankowymi i lateksowymi, które mogą ulec odkształceniu i odgnieceniom – w tej sytuacji zdecydowanie lepsze są stelaże wykonane z drewna brzozowego lub bukowego, którego odznacza się większą sprężystością i prawidłowo reaguje na pracę materaca.

Rodzaje stelaży

Istnieje wiele rodzajów stelaży, każdy model posiada wiele zalet i z całą pewnością zasługuje na uwagę i zainteresowanie. Przed dokonaniem wyboru warto przyjrzeć się cechom poszczególnych stelaży, uwzględniając przy tym indywidualne potrzeby i oczekiwania.

a) Stelaż z nogami – na pierwszy rzut oka przypomina łóżko, wynika to przede wszystkim z tego, że przedmiotowy model wyposażony został w funkcjonalne nóżki, które zapewniają stabilną i solidną konstrukcję. Stelaż z nogami to idealna propozycja dla pokoju dziecięcego lub sypialni o niewielkim metrażu. W porównaniu z tradycyjnym łóżkiem, stelaż na nóżkach jest korzystniejszy pod względem ekonomicznym.

b) Stelaż klasyczny rolowany na taśmie – model, który obecnie można spotkać dość rzadko. Jest to stelaż, w którym listewki są mocowane na taśmie, tworząc sztywną konstrukcję, która nie ugina się pod ciężarem ciała użytkownika, co niekorzystnie wpływa na komfort i jakość wypoczynku – korzystanie z tego typu stelażu może być najzwyczajniej w świecie niewygodne.

Zaletą tego modelu jest przystępna cena oraz możliwość bezproblemowego zrolowania w przypadku konieczności transportu.

c) Stelaż elastyczny typu flex – jeden z najpopularniejszych modeli wśród współczesnych stelaży. W tym przypadku listwy mocowane są do ramy, można wręcz stwierdzić, że jest to ulepszona wersja modelu klasycznego. Zasadniczą różnicą jest sposób mocowania listew – w stelażu typu flex są one mocowane za pomocą specjalnej obudowy, zwykle wykonywanej z plastiku. Zmodernizowane mocowanie sprawia, że listwy delikatnie się uginają pod ciężarem ciała. Niepodważalną zaletą tego typu modeli jest możliwość regulacji twardości w centralnej części stelaża.

d) Stelaż regulowany elektrycznie – model zapewniający optymalną wygodę i komfort użytkowania. Stelaż regulowany elektrycznie umożliwia bezproblemową regulację podnóżka i zagłówka, dzięki czemu bez problemu można dopasować stelaż do indywidualnych potrzeb.

Co ważniejsze, jest to stelaż, który można zamontować praktycznie w każdym łóżku, także przeznaczonym dla osoby chorej. Przedmiotowy stelaż może być obsługiwany za pomocą pilota – napięcie zasilania jest całkowicie bezpieczne i z całą pewnością nie wyrządzi żadnej krzywdy podczas użytkowania stelażu.

e) Stelaż regulowany ręcznie – alternatywa dla modeli elektrycznych. W zależności od modelu można regulować wyłącznie zagłówek lub zagłówek i podnóżek. Jest to idealna propozycja dla osób, które nade wszystko cenią komfort, wygodę i indywidualizm w zakresie nocnego wypoczynku.

f) Stelaż podnoszony – przeznaczony do łóżek wyposażonych w specjalny pojemnik na pościel. Pod względem budowy przypomina modele typu flex, nie mniej jednak stelaż podnoszony dodatkowo posiada siłowniki gazowe, dzięki którym bez problemu można schować lub wyjąć pościel ze schowka.

g) Stelaż podwójny – przeznaczony dla łóżek dwuosobowych. Stelaż podwójny może posiadać możliwość regulowania zagłówka lub nie, należy jednak pamiętać, że w pierwszym przypadku regulacja dotyczy obu części łóżka.

#kołdry #łóżka drewniane #materace #pościele #stelaże do łóżek

Related Posts

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych

Pojazdy elektryczne na wynajem: Nowa era mobilności