Najnowsze trendy w designie zegarów na ścianę

Najnowsze trendy w designie zegarów na ścianę

Zdajemy sobie sprawę, że czas nie stoi w miejscu, a bezwzględnie upływające minuty są oznaką, np. dobiegającego końca spotkania. Zarówno w domu, jak i biurze, nawet tym domowym, niezbędny jest nam zatem zegar ścienny. Nie musi być on jednak tylko praktycznym elementem wyposażenia. Designerskie zegary potrafią w wyjątkowy sposób odmienić każde wnętrze.

Ewolucja designu nowoczesnych zegarów

Niegdyś tylko proste i użyteczne czasomierze dziś powracają jako designerskie zegary ścienne. Choć każdy z nas ma możliwość sprawdzenia, która jest godzina, w urządzeniu mobilnym czy na komputerze, to jednak klasyczne zegary ścienne powróciły do łask w formie nowoczesnych i niebanalnych dekoracji.

Te najbardziej designerskie, choć wciąż spełniają najważniejsze funkcje użytkowe, wybierane są ze względu na kształt, projekt, detale i formy, które są w stanie oddać charakter danego wnętrza.

Nowoczesne podejście do designu zegarów ściennych

Włoscy projektanci, których zegary ścienne zagościły w sklepie Italia Style, to propozycja dla użytkowników, którzy szukają nie tylko funkcji użytkowych zegara, lecz przede wszystkim projektu zwracającego na siebie uwagę.

Nowoczesny zegar ścienny patelnia, którego cyfry ułożone są na tle dobrze znanego naczynia kuchennego, doskonale wpisuje się w potrzeby zarówno klasycznych, jak i minimalistycznych czy industrialnych wnętrz kuchennych. Antyczny zegar kominkowy uzupełnia za to domowe biuro, ale i przytulną sypialnię rustykalną bądź urządzoną w klimacie retro.

Efektowna prezentacja nowoczesnych zegarów

Efektowne projekty zegarów ściennych sprawiają, że praktyczny element wyposażenia wybierany jest głównie ze względu na walory dekoracyjne. Oczywiście, korzystamy z możliwości pilnowania czasu odbywanego spotkania czy rozmowy telefonicznej, sprawdzania, kiedy z piekarnika należy wyjąć ciasto, a także z tego, że spoglądając na zegar wiemy, że właśnie zaczyna się ulubiony film w telewizji.

To wszystko ma jednak unikalną oprawę, a cyfry wraz z przesuwającymi się na tarczy wskazówkami dodają charakteru dowolnej przestrzeni, nie tylko domowej.

Nowe trendy w wykorzystaniu zegarów

Zegar ścienny jest w stanie uwydatnić zainteresowania danego użytkownika, gdy np. przyjmuje formę samolotu. Ten wykonany w stylu vintage uzupełnia przestrzenie o takim właśnie charakterze. Zegar stojący z kominkiem LED dodaje przytulności i oferuje choć namiastkę klimatu, który kojarzymy z wnętrz wyposażonych w tradycyjny wkład kominkowy.

Nowoczesne i designerskie zegary ozdabiają, dekorują dowolną przestrzeń domową, niezależnie od zastosowanego wystroju. Podnosi się ich funkcjonalność, bo poza wskazywaniem czasu są w stanie zaoferować rolę budzika. Najnowsze trendy pozwalają zatem na wybór efektownego wizualnie zegara, który przyciąga uwagę i buduje charakter nawet najzwyklejszych wnętrz.

 

#designerskie zegary #zegary nowoczesne

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych