SPOSOBY NA PIĘKNĄ KUCHNIĘ

SPOSOBY NA PIĘKNĄ KUCHNIĘ

Kuchnia kojarzona jest z domowym ciepłem i dziś nie jest już tylko miejscem które służy wyłącznie do przygotowywania posiłków. Owszem, nadal takie jest jej główne przeznaczenie, lecz jeśli kuchnia jest ładna, zwyczajnie lubimy w niej przesiadywać i często wolimy właśnie w niej napić się kawy niż w salonie czy innym pokoju. Jest wiele sposobów na poprawę wystroju wnętrza kuchni, a jeśli chcemy by była ona ładniejsza, nie musimy robić remontu ani przemeblowania, a często nawet nie musimy posiłkować się specjalnymi elementami wystroju, ponieważ czasami najlepszym sposobem na poprawę walorów estetycznych naszej kuchni jest skorzystanie ze sprzętu kuchennego, którego używamy na co dzień.

 

POSTAW NA AKCESORIA

 

Noże, patelnie, garnki, pojemniki na żywność – wszyscy je znamy i wiemy jak potrzebne są w każdej kuchni, jednak tuż po skorzystaniu z nich chowamy je do szafek i szuflad. Nie ma w tym co prawda nic złego, ale rozejrzyjmy się po naszej kuchni i zastanówmy się nad tym czy nasz komplet noży lub którykolwiek z garnków nie jest pięknie zaprojektowany? Piękny sprzęt kuchenny możemy wykorzystać zarówno w sposób praktyczny jak i w celu poprawy wystroju kuchni. Zacznijmy od noży. Wiadomo, że powinny być wystarczająco ostre i wygodne, aby praca z nimi nie sprawiała żadnych problemów, ale jeśli sa dodatkowo ładne, ich eksponowanie może sprawić, że kuchnia stanie się znacznie ładniejsza. Zwykle kupując zestaw noży dodawany jest do nich stojak za pomocą którego noże są zawsze na widoku i mogą cieszyć oko. Sam stojak również jest ozdobą samą w sobie i jeśli nasz obecny nam się nie podoba, zawsze możemy wymienić go na zupełnie inny, lub przerobić go, malując, rzeźbiąc lub wypalając wzory czy napis. Ingerowanie w wygląd sprzętu kuchennego ma tą zaletę, że dzięki temu doskonale odwzorowany zostanie nasz styl oraz upodobania, a dodatkowo sprawimy, że tak przyozdobiony stojak będzie jedyny w swoim rodzaju.

Oczywiście przechowywanie noży w stojaku nie jest jedyną możliwością, ponieważ równie dobrze możemy je podwiesić, a wówczas będzie widoczny każdy detal. Innym sprzętem który może być wart wyeksponowania są garnki, które mogą być piękniejsze niż nam się wydaje. Dziś wraca moda na garnki emaliowane, ponieważ emalia jest bezpieczna dla zdrowia, co wpisuje się w obecny trend dbania o siebie. Emalia pokrywa garnki również z zewnątrz, a jej kolejną zaleta jest to, że pozwala ona na pokrycie garnków różnorodnymi wzorami.

Możemy na przykład stworzyć zestaw opierający się na tematyce kwiatowej, a wówczas garnki ułożone na blacie tak by były widoczne, z pewnością wniosą do naszej kuchni sporo ciepła. Oczywiście nie musimy stawiać wyłącznie na garnki emaliowane, ponieważ bardzo dobrze sprawdza się także te wykonane ze stali nierdzewnej, które są srebrne i wyglądają pięknie w oświetleniu, kiedy odbijają od siebie drobinki światła. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie patelni, wieszając ją przy górnych szafkach. Jeżeli wybierzemy ładną patelnię, na przykład pokryta białą ceramiką, z pewnością doda ona wnętrzu szyku i elegancji.

 

KORZYSTNY MINIMALIZM

 

Kuchnia powinna być praktyczna i ładna, a jeśli ma być praktyczna, nie powinna być przepełniona elementami wystroju. Stawiając na wystrój z wykorzystaniem sprzętów kuchennych nie tylko sprawiamy, że wnętrze jest ładniejsze, ale także ma więcej wolnej przestrzeni, tym bardziej, że garnki czy noże które zostały wyeksponowane mogą być schowane do szuflad i szafek kiedy tylko chcemy. Dodatkowo wykorzystując akcesoria kuchenne w celu poprawy walorów wizualnych kuchni, możemy układać je na wiele różnych sposobów, zmieniając wystrój kiedy tylko zechcemy.

Autor: naczynia.olkusz.pl

#akcesoria kuchenne #kuchnia

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych