Niewielki pokój młodzieżowy – urządź go ze smakiem!

Niewielki pokój młodzieżowy – urządź go ze smakiem!

Każdy rodzic wie, jak wielkie wymagania mają dorastające dzieci. Urządzenie stylowej przestrzeni dla nastoletniej córki czy syna jest trudniejsze, niż może się wydawać! Niełatwe zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy rodzic musi zmierzyć się z kolejnym utrudnieniem – małym metrażem. Jak urządzić mały pokój dzienny dla nastolatka? Sprawdź!

Misja: mały pokój dzienny dla córki lub syna

W życiu dorastających nastolatków szczególnie dużą rolę odgrywa moda. Twoje dziecko chce, aby pokój był przede wszystkim stylową przestrzenią podkreślającą jego indywidualność. Z kolei dla rodziców bardziej niż efektowny design liczy się funkcjonalność. Urządzając mały pokój dzienny, musisz nieco trzymać w ryzach zwariowane pomysły i przemycić do wnętrza rozwiązania funkcjonalne i uniwersalne.

Pierwszym etapem projektowania pokoju jest wydzielenie dwóch stref  – obszaru nauki oraz odpoczynku i rozrywki. W pierwszej części niezbędnej w pokoju każdego ucznia powinno znaleźć się solidne biurko z szerokim blatem oraz fotel biurowy z regulowaną wysokością oraz kątem odchylenia oparcia. Aby intensywna nauka albo surfowanie w Internecie nie powodowały bólu pleców, wybierz krzesło z niewielkim wybrzuszeniem przylegającym do części lędźwiowej kręgosłupa. Centrum drugiej strefy może stać się stylowa, rozkładana kanapa, która w nocy zapewni wysoki komfort podczas snu. Ważne, aby w pokoju nie zabrakło dekoracji wybranych przez dziecko – ramek ze zdjęciami przyjaciół, plakatu z ulubionym zespołem albo ciekawej naściennej aplikacji zgodnej z zainteresowaniami głównego użytkownika pokoju.

Gdzie szukać inspiracji?

Zanim zaczniesz z córką lub synem wielką rewolucję, warto poszukać inspiracji w Internecie! Podczas planowania remontu niezwykle pomocna okaże się strona www.gama-sklep.com.pl. W multibrandowym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko praktyczne porady tworzone przez specjalistów, ale również modne meble w atrakcyjnych cenach.

 

#kanapa rozkładana #mały pokój dzienny #meble tapicerowane

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych