Jak funkcjonalnie i ciekawie urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku?

Jak funkcjonalnie i ciekawie urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku?

Aranżacja pokoju dziennego w bloku nie jest zadaniem łatwym. Na niewielkim metrażu bardzo często trzeba pogodzić ze sobą kilka funkcji, które ten pokój musi pełnić. Jakie rozwiązania wybrać, aby zaaranżować nowoczesny pokój dzienny w bloku?

 

Jaki styl aranżacji wybrać, aby urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku?

W aranżacji nowoczesnego pokoju dziennego w bloku, który ma być funkcjonalny bardzo dobrze sprawdzą się 3 style: minimalistyczny, nowoczesny i industrialny. Pod uwagę przy aranżacji warto wziąć pod uwagę także styl skandynawski. W każdym z tych stylów dominują jasne kolory: biele, jasne odcienie szarości, wiosenna zieleń, chłodny błękit. Neutralne, jasne kolory doskonale pasują do pokoju, którego metraż nie jest duży: optycznie go powiększą. Oprócz kolorów charakterystyczną cechą stylu industrialnego, minimalistycznego i nowoczesnego jest również to, że meble są lekkie, o prostych, geometrycznych kształtach. Na małej powierzchni tego typu meble sprawdzą się doskonale, gdyż nie przytłoczą wnętrza tak, jak klasyczne i ciężkie meblościanki. Dobrze sprawdzą się także meble modułowe. Inspirując się stylem skandynawskim warto postawić na lustra oraz dużą ilość światła. Wybierajmy lekkie zasłony, jeśli to możliwe, nie zasłaniajmy okien.

 

Nowoczesna aranżacja pokoju dziennego

Aranżując pokój dzienny w bloku tak, aby był funkcjonalny, ale jednocześnie nowoczesny nie możemy zapomnieć o tym, że dobrze sprawdzają się rozwiązania polegające na tym, że poszczególne pomieszczenia nie są zamknięte. Kuchnia otwarta na pokój dzienny jest rozwiązaniem, które na pewno warto rozważyć. Przesuwne drzwi pozwolą na dowolną aranżację pokoju. Otwierając je będziemy mieć do dyspozycji jedno duże pomieszczenie, po zamknięciu znów będą to dwie odrębne przestrzenie

#meble do salonu #nowoczesny pokój dzienny w bloku

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych