Główne oświetlenie wnętrza – jakie wybrać?

Główne oświetlenie wnętrza – jakie wybrać?

Główne oświetlenie wnętrza odpowiedzialne jest za komfort i wygodę codziennego użytkowania. Do wyboru są lampy w różnej formie, które niejedną osobę będą w stanie zachwycić. Która lampa będzie odpowiednią propozycją do wnętrz?

Lampa wisząca, sufitowa czy żyrandol – jakie lampy dają najwięcej światła?

Lampy wiszące przybierają różną formę. Na myśl na pewno przychodzą kryształowe żyrandole w pałacowych wnętrzach. Tego typu lampy dają ogromną ilość światła. Chyba największą ilość. Co jednak nie oznacza, że tego typu lampy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Tego typu lampy dedykowane są w dużej mierze do pomieszczeń o znacznym metrażu. Pozwoli to na odpowiednie doświetlenie każdego kąta w pokoju. Lampa sufitowa, czyli np. plafon daje nieco mniej światła, ale w przypadku małych pomieszczeń, na pewno będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Plafon, czy też lampa sufitowa w innej formie, pozwoli na to, aby w małym pomieszczeniu nie zabrakło światła. Do tego można zyskać pewność co do tego, że główny punkt świetlny nie będzie w stanie przytłoczyć pokoju. 

Dobór oświetlenia do pomieszczenia – najważniejsze zasady

Decydując się na wybór lamp, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • energooszczędność – do wyboru są takie lampy, jakie cechują się niskim poborem energii elektrycznej. Do tego można być pewnym tego, że przy niskim poborze, dzięki swojej konstrukcji, są one w stanie dać zdecydowanie więcej światła.
  • odpowiednia ilość światła – uzależniona od tego, co przy danej lampie będzie się robić. Inna ilość lumenów potrzebna jest do czytania, a inna do np. sprzątania.
  • budżet finansowy – tak, aby zyskać pewność co do tego, że lampy będą wykonane w sposób solidny, jednocześnie nie narażając na wysyp pustki finansowej w portfelu.
  • funkcjonalność – całe oświetlenie musi zostać przemyślane w taki sposób, aby móc bez problemu stworzyć dedykowane punkty świetlne. Nie tylko, jeśli chodzi o centralne źródło światła, ale także dodatkowe lampy, jak np. kinkiety i reflektorki. 
#lampy wiszące #oświetlenie wnętrza

Related Posts

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych

Pojazdy elektryczne na wynajem: Nowa era mobilności