Designerskie zadaszenia tarasu

Designerskie zadaszenia tarasu

Zadaszenia tarasu to elementy, które pojawiają się coraz częściej w ogrodowym pejzażu. Wybieramy je ze względu na funkcjonalność i wytrzymałość, ale też ze względu na ich interesującą formę. Nowoczesne zadaszenia tarasu w pełni przystają do współczesnej formuły stylistycznej architektury, także pojmowanej jako architektura ogrodu. Stanowią integralną część przemyślanej od początku do końca aranżacji budynku i strefy zieleni.

Efektowne zadaszenia tarasu

Nowoczesne koncepcje estetyczne w dużej mierze czerpią z osiągnięć przeszłości. Nawiązują do odkrywanego wciąż na nowo abstrakcjonizmu geometrycznego, do poddawanego reinterpretacji minimalizmu, do konstruktywizmu. Prostota, geometria, symetria, gładkość, stonowana kolorystyka to cechy zadaszeń tarasu, które idealnie skomponują się z nowoczesną bryłą budynku. Dając zarazem nieograniczone możliwości aranżacyjne wewnątrz, na samym tarasie, który staje się właśnie rodzajem nieoczywistego wnętrza. W ten sposób zapewniamy sobie efektowną aranżację większego zakątka. Zarówno tego umieszczonego w strefie wejściowej czy też tego położonego z tyłu domu.

Zadaszenia tarasu i zabudowy szklane

Kwintesencją designerskich zadaszeń są stylowe konstrukcje aluminiowe, stanowiące rodzaj sufitu czy też ramy. Efektownie prezentują się także zabudowy szklane stworzone z paneli, które w pewien sposób zamykają taras, ale nie zasłaniają pięknych widoków. W zabudowach tego rodzaju stosuje się drzwi przesuwno-składane, które są wręcz niewidoczne po zamknięciu. Taras tak pomyślany wpisuje się w krąg inspiracji szkłem jako materiałem nowoczesnym. Pozwalającym na tworzenie miejsc (i przedmiotów), które wnikają w otoczenie i są głęboko niejednoznaczne, a więc designerskie i jakże doceniane obecnie.

#aranżacja ogrodu #design w ogrodzie #zadaszenia ogrodowe #zadaszenia tarasu

Related Posts

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych

Pojazdy elektryczne na wynajem: Nowa era mobilności