Zadaszenia tarasu – poznaj możliwości, jakie dają topowi producenci

Zadaszenia tarasu – poznaj możliwości, jakie dają topowi producenci

Nowoczesne tarasy to nie tylko eleganckie meble i dodatki. Coraz większa ilość użytkowników zwraca uwagę na to, aby powierzchnia użytkowa tarasu była odpowiednio zabezpieczona przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Najlepszym rozwiązaniem jakie oferują nam producenci są dzisiaj tarasole. Co warto o nich wiedzieć? Czy tarasola sprawdzi się na każdym tarasie?

 

Dlaczego warto wybrać tarasolę?

Możliwości ochrony przed słońcem na tarasie jest wiele – zdecydowana większość Polaków do niedawna wybierała parasole przeciwsłoneczne. Niestety, w ich przypadku konieczne jest ich stałe przesuwanie lub rotowanie, aby faktycznie cień padał tam, gdzie tego chcemy.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zadaszenia tarasu w formie tarasoli. Ta innowacyjna konstrukcja nie tylko skutecznie ochroni nas przed promieniami słońca, ale również przed niezapowiedzianym deszczem. Tarasola to też interesujący dodatek, który znacząco wpłynie na estetykę naszego tarasu. Jak to możliwe?

 

Czym są tarasole?

Tarasole to konstrukcja oparta na aluminiowych profilach, na których szczycie znajduje się dach wykonany z tkaniny technicznej lub aluminium. Konstrukcja wznoszona jest przy ścianie domu a projekty zakładają użycie jak najmniejszej ilości podpór, aby użytkownik mógł mieć swobodę w aranżowaniu przestrzeni. Profile aluminiowe są malowane proszkowo – oznacza to, że ich powierzchnia została zabezpieczona przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Istotne jest również to, że konstrukcja taka jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h.

Zadaszenie tworzone jest na dwa sposoby. Pierwsze to zadaszenie lamelowe – najbardziej poszukiwane. W jego przypadku dach tworzą aluminiowe profile obracające się o 135 stopni. Użytkownik może regulować kąt ich ustawienia i jednocześnie kontrolować ilość światła wpadającego pod tarasolę. Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest z tkanin technicznych zabezpieczonych przed wnikaniem brudu i wilgocią.

#producent tarasoli #zadaszenia tarasu

Related Posts

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych

Pojazdy elektryczne na wynajem: Nowa era mobilności