W ogrodowej przestrzeni smaku, koloru i zapachu

W ogrodowej przestrzeni smaku, koloru i zapachu

Ogród to przestrzeń doznaniowa. Taka, w której poniekąd refleksyjność ustępuje miejsca wrażeniom. Choć nie do końca. Myśli i impresje łączą się ze sobą, ale te ostatnie zdają się dominować. Nic dziwnego, przecież ogród wypełniają wspaniałe kolory, kojące dźwięki natury, smaki owoców zerwanych prosto z krzaka, zapach skoszonej trawy, światło i cień. Ogród jest obrazem, który możemy w dużej mierze kształtować. Mniej lub bardziej. W zależności od tego, czy pociągają nas racjonalne ogrody w duchu dawnych ogrodów francuskich, czy romantyzm przestrzeni w stylu angielskich ogrodów.

Grill ogrodowy i odkrywanie smaków ogrodu

Doskonałym pomysłem na pogłębienie przyjemności pochodzących od ogrodów jest smakowanie wszystkich darów natury, które możemy uprawiać we własnym sadzie i ogrodzie warzywnym. Jak je serwować? Najlepiej podczas przyjęcia w plenerze, którego centrum wyznaczy grill ogrodowy. Przygotujemy na nim przepyszne warzywa z własnej uprawy, ale też mięso, krewetki czy pieczywo. Grill do zabudowy stworzy rodzaj kuchni zewnętrznej. Zaś grill mobilny na kółkach umożliwi rozkoszowanie się smakami w dowolnej części ogrodu. Gdzie znaleźć sprzęt wysokiej jakości? Na przykład na stornie gardenspace.pl, gdzie prezentuje się szereg kolekcji mebli ogrodowych, dodatków dekoracyjnych i akcesoriów do ogrodu.

Pachnące zakątki ogrodowe

Warto pomyśleć o takich zakątkach w ogrodzie, które dostarczą nam szczególnej przyjemności pod względem zapachu. Można stworzyć więc pachnący ogródek ziołowy, który w dodatku dostarczy nam ziół i przypraw. Doskonałych dodatków do potraw, także tych grillowych. W takim ogródku warto posadzić też rośliny, które wzbogacą pite przez nas napoje. Mięta czy melisa nie tylko ładnie zapachną, ale też posłużą do wykonania dobrej herbatki.

#grill gazowy #grill ogrodowy #meble ogrodowe

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych