Urządzamy niewielki balkon

Urządzamy niewielki balkon

Wiele osób mieszkających w blokach marzy o własnych ogrodzie. Niestety, lokum blokowe uniemożliwia posiadanie ogródka, nawet niewielkiego. Rozwiązaniem jest stworzenie… małej dżungli właśnie na balkonie! Projektanci wnętrz oraz terenów zielonych udowadniają co chwilę, że nie jest to ani trudne, ani specjalne czasochłonne. Konieczne jest jednak wybranie odpowiednich dodatków, roślin i nawet… mebli ogrodowych. Jakich?

Niewielkie balkony zmuszą do poszukiwania konkretnych rozwiązań. Nie ma jednak potrzeby zrezygnowania z marzenia o porannej kawie w blasku porannego słońca. W sklepach producentów znajdziemy wiele interesujących mebli z wytrzymałych materiałów, które sprawdzą się także na tak niewielkiej przestrzeni. Jakie meble kupić na balkon?

Krzesła i stoliczek

niewielka przestrzeń sprawia, że wybór mebli może okazać się ograniczony – zazwyczaj kupujemy niewielki stoliczek oraz dwa krzesła. Dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli będą one sztaplowane. Oznacza to, że kiedy nie będziemy z nich korzystać można złożyć je jedno w drugie. Najlepszym wyjściem będą meble wykonane z technorattanu – materiał ten odporny jest na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wnikanie wilgoci. Zwarta struktura włókien technorattanowych sprawia, że do wnętrza nie wnika brud, a czyszczenie powierzchni mebla wymaga wyłącznie przetarcie go wilgotną ściereczką.
Meble technorattanowe są niezwykle lekkie – dzięki temu bez trudu można zmieniać ich miejsce położenia czy schować w przypadku zakończenia sezonu. Nowoczesne meble ogrodowe dostępne są również w wielu wersjach kolorystycznych – jest w czym wybierać!
Alternatywą dla mebli technorattanowych są meble wykonywane z aluminium. Tworzywo to jest lekkie, odporne na ścieranie i uszkodzenia i dodatkowo zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci.

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych