Mały nowoczesny balkon w naszym domu

Mały nowoczesny balkon w naszym domu

Znalezienie odrobiny zieleni w miejskiej dżungli może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie kiedy pragniemy odpocząć od codziennych trosk i gonienia za karierą. Wprawdzie coraz więcej miast dba i chroni obszary zielone, jednak nadal bliskość parków to za mało. Warto pomyśleć o własnej oazie zieleni, stworzonej na balkonie. Zorganizowanie takiej przestrzeni nie zajmie nam wiele czasu, a efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania!

Jak zaaranżować niewielki balkon?

Mały nowoczesny balkon tworzą przede wszystkim meble. Zestaw ogrodowy stół i krzesła to zdecydowanie za dużo jak na niewielki balkon, jednak możemy wybierać z dostępnych kolekcjo topowych producentów to, co najlepsze. Na niewielkim balkonie sprawdzi się mały stolik oraz dwa fotele czy krzesła – i tyle wystarczy!
Czym powinny odznaczać się idealne meble na balkon? Przede wszystkim wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Meble muszą być odporne na działanie wilgoci, wody, zmiennych temperatur, jak również silnego promieniowania słonecznego. Istotne jest także to, aby ich czyszczenie nie przysparzało nam żadnego problemu. W przypadku mebli technorattanowych możemy być pewni, że do och wnętrza nie przedostanie się brud – wszystko za sprawą nieporowatej struktury. Dodatkowo są one niezwykle lekkie, przez co przenoszenie ich nie sprawi kłopotu.
Drugą opcją są meble aluminiowe, wybierane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i właścicieli restauracji. Meble tego typu utrzymane są w nowoczesnej stylistyce, przez co sprawdzają się praktycznie w każdym miejscu. Wytrzymały stop aluminium gwarantuje, że meble nie będą się odkształcać, na długo zachowają estetyczny wygląd.

Zieleń wokół nas na balkonie

Aby przestrzeń balkonu bardzie zachęcała do odpoczynku warto pomyśleć o doniczkach z kwiatami czy z ziołami. W okresie od marca do października znajdziemy kwiaty i rośliny doniczkowe w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych czy na giełdach kwiatowych.

#mały nowoczesny balkon #zestaw ogrodowy stół i krzesła

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych