LUSTRO – WAŻNY ELEMENT ŁAZIENKI

LUSTRO – WAŻNY ELEMENT ŁAZIENKI

W hierarchii pomieszczeń w domu, łazienka za pewnością zajmuje miejsce na podium. Poza sypialnią to chyba jedyne miejsce, bez którego nie możemy się obejść. Zjeść możemy na mieście, film obejrzymy w kinie, ale zadbać o higienę i wygląd możemy tylko we własnej łazience.

Czego nie może zabraknąć w łazience? Lustra

Przy projektowaniu, planowaniu i urządzaniu łazienki w naszym domu lub mieszkaniu w pierwszej kolejności, niejako naturalnie myślimy o armaturze. Wybieramy wannę, prysznic, umywalkę i sedes w możliwie najatrakcyjniejszych wzorach. Poniekąd słusznie. W końcu, relaksująca kąpiel w gęstej pianie, czy szybki prysznic to bardzo ważne momenty w naszej codzienności. Jednak szarą eminencją w naszej wymarzonej łazience zawsze będzie dopasowane lustro. Niby nie takie ważne, a nikt z domowników nie potrafi bez niego funkcjonować. I tu nie ma co wyróżniać żadnej płci. To proste, potrzebuje się dokładnie ogolić, a kobieta pięknie wyglądać. Stąd temat doboru odpowiedniego lustra do łazienki jest tak ważny. Jest stokroć ważniejszy, gdy chodzi o małą łazienkę.

Mała łazienka – duży problem?

Niekoniecznie. Mówi się przecież “co małe, to kochane”. Małą łazienkę również można funkcjonalnie i estetycznie wykonać. Lustro w małej łazience to spore wyzwanie dla projektanta. Przy czym warto nadmienić, że nierzadko najlepsze rozwiązania wyłaniają się w trakcie prac.
Zanim zdecydujemy się na zamontowanie tego, czy innego lustra w małej łazience, musimy przemyśleć wszystko pod kątem estetycznym i praktycznym.

Czy mała łazienka = małe lustra?

Nic bardziej błędnego. Sugerowanie się wymiarami łazienki przy wyborze lustra, czy luster do małej łazienki jest bardzo istotne, ale nie nie może być w żadnym razie stosowane na zasadzie jeden do jeden. Mała powierzchnia nie ogranicza inwencji twórczej. Nie mniej, należy zachować daleko idącą ostrożność. Zastosowanie zmasowanej serii małych luster, w małej łazience może jedynie wywołać atak klaustrofobii. Na małej powierzchni wiele odbić nigdy nie zapewni nam komfortu. Nawet stylowe, gustowne małe lustra, nie sprawdzą się w malej łazience.

Jakie lustro do małej łazienki?

W małej łazience najlepiej sprawdzą się lustra o dużej powierzchni. Zapchanie ścian małej łazienki małymi lustrami powoduje, że samo pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Szczególnie, gdy małe tafle lustra oprawione są w grube ramy. Możemy przemilczeć tu jakże ważny aspekt funkcjonalności. Czy można się dokładnie ogolić lub uczesać do małego lustra? Chyba tylko w wojsku.
W przypadku łazienki niezwykle często, a można powiedzieć zawsze sprawdza się zasada “mała łazienka – duże lustro”. Akurat ta zasada nie ma nic wspólnego z aktualnymi trendami i modą, jest to po prostu wypróbowane.

Duże lustro w małej łazience

Jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie w naszej łazience dużego lustra, zyskujemy nie tylko komfort przy codziennej pielęgnacji, ale przede wszystkim przestrzeń. Jeżeli na jednej ze ścian znajdzie się duże prostokątne lustro, nasza łazienka optycznie zyska sto procent powierzchni. Aby nie popsuć tego efektu, należy unikać ciężkich, grubych opraw. W małej łazience najlepiej sprawdzają się lustra osadzane na kleju, pozbawione oprawy i ozdób. Powstaje wrażenie przestrzenności niczym nie zakłóconej. Warto również zdecydować się na stonowane barwy farb na ściany. Im lżejsze, tym jaśniej i cieplej będzie w łazience. Naturalnie, nie należy rezygnować z kolorów lecz korzystać z nich z umiarem i ze smakiem. Na dużym lustrze skorzysta również oświetlenie w małej łazience.

#dopasowane lustro #lustro do łazienki

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych