Łóżka piętrowe czy parterowe?

Łóżka piętrowe czy parterowe?

Aranżacja pokoju dziecięcego bynajmniej nie jest prosta, zwłaszcza jeśli w jednym pokoju musi zamieszkać rodzeństwo. Największą powierzchnię pokoju zajmują łóżka dla dzieci, dlatego warto przed ich zakupem przeanalizować, jakie będą zajmowały najmniej miejsca i jednocześnie będą wygodne.

Łóżka dla dzieci – tajemnica dobrego wyboru

Niewielka powierzchnia pokoju dla rodzeństwa musi pomieścić nie tylko łóżka, ale i biurka czy szafki. Jednym z dobrych rozwiązań są łóżka piętrowe pozwalające zaoszczędzić miejsce przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu i zachowaniu osobistej przestrzeni dla każdego z dzieci.

Różnorodne łóżka piętrowe można dopasować do dzieci w różnym wieku. Jeśli mają na nich spać dzieci w wieku przedszkolnym konieczne jest wybranie takich modeli, które gwarantują właściwe bezpieczeństwo podczas snu, schodzenia i wchodzenia na łóżko. Zabudowane boki to kolejna kwestia do rozważenia. Można wybrać barierki z możliwością ich obniżenia, dzięki temu możemy z czasem zyskać łóżka młodzieżowe.

Kolorystyka łóżek to prawdziwa dowolność, podobnie jak ich wykończenie. Ważne, by farby i lakiery, którymi pokryte są łóżka dla dzieci były nietoksyczne w pełni bezpieczne.

Łózka młodzieżowe – niekoniecznie na podłodze

Największym problemem jest mały pokój młodzieżowy, w którym musi zmieścić się wiele potrzebnych rzeczy typu sprzęt elektroniczny, komputer czy sportowe akcesoria. Łóżka młodzieżowe stają się centrum dowodzenia, które musi być absolutnie przestronne i wygodne.

Remedium na małe pokoje są łózka młodzieżowe z antresolą, pod którą można zmieścić biurko. W większych pokojach spokojnie można zastosować łózka młodzieżowe z podbudową, w które zamieszczone są poręczne szuflady – niekoniecznie na pościel.

Jak wybrać łóżka dla dzieci i młodzieży?

Zanim kupimy łóżko dla dziecka czy dla nastolatka weźmy pod uwagę powierzchnię pokoju, jego układ i indywidualne potrzeby. W przypadku starszych dzieci i nastolatków zadbajmy o to, by główni zainteresowani mogli się wypowiedzieć i wskazać typ łóżka, który najbardziej im odpowiada. Łóżka piętrowe dla dwójki dają możliwość różnorodnego wykończenia wezgłowia, co z kolei pozwala na wskazanie indywidualnego wyglądu zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Kupując łóżka dla dzieci pamiętajmy, by każdorazowo korzystać z produktów uznanych producentów, dla których istotna jest jakość wykonania i bezpieczeństwo przyszłych korzystających. Z całą pewnością nie można oszczędzać na tego rodzaju produktach, ponieważ mają one kluczowe znaczenie w odpoczynku.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem na którym znajdziesz inspiracje związane z łóżkami piętrowymi – http://lozkadladzieci.co.pl/lozka-pietrowe-dla-dzieci.html

#łóżka parterowe #łóżka piętrowe

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych