JAK ODMIENIĆ WNĘTRZE KUCHNI?

JAK ODMIENIĆ WNĘTRZE KUCHNI?

Wszyscy dobrze się czujemy we wnętrzu, które zostało dobrze zaprojektowane. W przypadku niektórych pomieszczeń, dobra aranżacja nie ogranicza się jedynie do ładnego wystroju. Przykładem może być kuchnia, która owszem, powinna być ładna, ale jednocześnie powinna być również praktyczna, a to oznacza, ze chcąc poprawić jej wystrój nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest wypełnianie jej różnorodnymi niepraktycznymi ozdobami, ponieważ będą one zabierać wolną przestrzeń, która jest bardzo ważna w swobodnym poruszaniu się po kuchni, szczególnie, jeśli kuchnia która posiadamy jest niewielkich rozmiarów. Co zrobić by poprawić wystrój, zachowując przy tym możliwie najwięcej wolnego miejsca?

 

GARNKI, PATELNIE, ACESORIA KUCHENNE

 

Nie musimy kupować szczególnych elementów wystroju, ponieważ już je posiadamy, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Garnki czy noże są produkowane w taki sposób, aby spełniały swoje praktyczne zastosowanie i były jednocześnie piękne, ponieważ powiedzmy szczerze, czy mając do wyboru dwa noże o identycznej ostrości, które leżą w dłoni tak samo, wybierzemy ten brzydszy? Jeżeli posiadamy w swoich szafkach i szufladach sprzęt kuchenny, który posiada piękne zdobienia, lub po prostu jest estetyczny, to dlaczego mielibyśmy go nie wyjąć i nie wyeksponować na blatach kuchennych?

Jeżeli wykorzystamy sprzęt kuchenny w celu wzbogacenia wystroju wnętrza, wówczas nie tylko zaoszczędzimy na tradycyjnych ozdobach, ale także uczynimy kuchnię bardziej praktyczną, bowiem zamiast szukać go w szafkach, będziemy go mieć zawsze pod ręką. Dobrym rozpoczęciem będzie ułożenie w kuchni dwóch lub trzech garnków, według których możemy także ustalić, czy ozdobimy kuchnię tak po prostu, czy ustalimy tematykę. Jeżeli zależy nam na tym, by we wnętrzu było ciepło i przytulnie, wówczas dobrym wyborem będą garnki emaliowane, czyli podobne do tych, których używały nasze babcie. Już to podobieństwo sprawia, ze w kuchni zrobi się cieplej, ponieważ wspomnienie potraw gotowanych przez nasze babcie jest zwyczajnie przyjemne.

Emalia jest specjalną powłoką powstałą ze sproszkowanego szkła, która ma za zadanie zabezpieczyć garnki przez przedostawaniem się niepożądanych substancji chemicznych ze stali do wody, jednak dziś nie musimy się o to martwić, ponieważ garnki wykonywane są ze stali, która nawet pod wpływem wysokiej temperatury nie wydziela toksyn. Emalia zabezpiecza stal mimo to, a jedną z jej zalet jest to, że garnki nią pokryte mogą posiadać różnego rodzaju wzory i grafiki. Możemy więc wybrać garnki według kolorów lub grafik, co jedynie spotęguje pozytywny efekt. Garnki bez powłoki emaliowanej, czyli w stu procentach ze stali nierdzewnej również doskonale sprawdzą się jako ozdoba, a ich piękny wygląd doda kuchni elegancji. Oprócz garnków możemy wykorzystać także noże, które dostępne są bardzo często w zestawie ze stojakiem, a jeśli posiadamy już same noże i chcemy zrobić z nich zestaw, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wybrać do nich sam stojak. Zwykle posiadają one kształt w formie drewnianego klocka i są bardzo zróżnicowane. Możemy wybrać stojaki w różnych kolorach, lub drewniane, a jeśli uda nam się trafić na drewniany stojak w którym zachowane zostało usłojenie, wówczas z pewnością stanie się on jednym z najpiękniejszych elementów wystroju.

Ciekawym rozwiązaniem są również niektóre pojemniki na suchą żywność, na przykład w formie wysokich, szklanych słojów. Możemy do nich wsypać różne rodzaje kaszy, układając je warstwami, od najdrobniejszej do najgrubszej. Obok takiego pojemnika możemy postawić drugi, wypełniony różnokolorowym makaronem. Taki zabieg wniesie do kuchni więcej barw i ożywi pomieszczenie. Jeżeli chcemy ożywić kuchnię, warto stawiać także na naturalne, świeże zioła, które możemy uprawiać w niewielkich doniczkach i stawiać je na blacie, tak by były zawsze dostępne. Jeżeli miejsce w którym będą stały będzie posiadało wystarczająco dużo światła, wówczas będziemy mogli stworzyć niewielki ogródek.

 

AKCESORIA I DROBIAZGI

 

Aranżując wnętrze kuchni warto stawiać nie tylko na sprzęt o dużych gabarytach, ale również na niewielkie akcesoria kuchenne, których posiadanie może wiele o nas powiedzieć. Możemy na przykład ułożyć na tacce filiżanki do kawy oraz kawiarkę, dzięki czemu sprawimy, że wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne, bo kto nie lubi napić się świeżo zaparzonej kawy? Kawiarka polecana jest również ze względu na to, że parząc w niej kawę, całe pomieszczenie spowite jest tym wspaniałym aromatem. Pamiętajmy, że kuchnia to nie tylko stacja robocza, ale także miejsce, w którym powinniśmy mieć możliwość zrelaksowania się.

 

 

 

 

 

#ACESORIA KUCHENNE #garnki emaliowane #PATELNIE

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych