Jak dbać o garnki ze stali?

Jak dbać o garnki ze stali?

Stalowe garnki i naczynia są praktycznym sprzętem niezbędnym w każdej kuchni. Stal nierdzewna jest tworzywem niezwykle trwałym i przy minimum dbałości może wiernie służyć w kuchni przez wiele długich lat. Jak obchodzić się ze stalowymi garnkami i patelniami, aby nie nadgryzł ich ząb czasu?

Wielofunkcyjne garnki

Jakość garnków zależy przede wszystkim od ich głównego budulca, czyli od składu stopu stali. Dobre marki oferują produkty z wysokogatunkowej stali 18/10. Symbol umieszczony na garnku oznacza, że stop użyty do produkcji zawiera 18% chromu oraz 18% niklu. Pierwiastki sprawiają, że materiał staje się trwalszy, odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne oraz pięknie się błyszczy. Możesz być pewien, że garnków Gerlach będziesz mógł używać znacznie dłużej, niż kompletu anonimowej firmy.

Kulinarne popisy bez ograniczeń

Ze stalowych garnków możesz korzystać na wiele sposobów. Wysokie temperatury nie są w stanie negatywnie wpłynąć na wygląd oraz właściwości stali, więc garnki i patelnie można bez obaw zapiekać w piekarniku. Ponadto, zaopatrując się w komplet stalowych garnków, raz na zawsze pozbawiasz się konieczności ręcznego szorowania zaschniętych zabrudzeń. Zabrudzone naczynia wystarczy wrzucić do zmywarki, a urządzenie zajmie się myciem za Ciebie.

Po zakończeniu mycia zaleca się, aby wytrzeć garnki do sucha miękką ściereczką. Jeśli na dnie naczynia pojawią się charakterystyczne, ciemne plamki, bez problemu usuniesz je specjalnym środkiem przeznaczonym do czyszczenia stali nierdzewnej. Tego typu osad jest wynikiem wytrącania się na ściankach składników mineralnych, co nie jest szkodliwe i nie wpływa na jakość przygotowywanych posiłków. Pamiętaj, aby sól dodawać do ciepłej wody, nie zimnej. Ponadto, w stalowych garnkach nie powinno przechowywać się potraw – lepiej przełożyć je do specjalnych pojemników. Więcej praktycznych porad znajdziesz na stronie gerlach.pl.

#garnki #garnki ze stali #wyposażenie kuchni

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych