Czy taras na dachu domu to dobre rozwiązanie?

Czy taras na dachu domu to dobre rozwiązanie?

Decydując się na kupno czy budowę domu, warto zadbać o strefę wypoczynkową na świeżym powietrzu. Taras na dachu domu to rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane, które świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie będzie trudne – pomogą nowoczesne komplety meblowe i dodatki!

Taras na dachu domu – jakie meble wybrać?

Przed kupnem mebli na taras na dachu warto zadać sobie pytanie, jakie funkcje ma pełnić ta przestrzeń. Meble wypoczynkowe (takie jak sofa czy leżanka) sprawdzą się w strefach relaksu. Jeśli na tarasie zapragniemy podawać posiłki odpowiedni okaże się duży stół z wygodnymi krzesłami. Niewielkie tarasy również zaaranżować można bez trudu – pomogą w tym komplety kawowe. Taras na dachu domu warto uzupełnić o meble technorattanowe – są one trwałe, eleganckie i dostępne w atrakcyjnych cenach. Meble z technorattanu posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, co przekłada się na łatwość ich podnoszenia, przenoszenia. Zaskakuje również szeroki wybór elementów – w kompletach technorattanowych znaleźć można zarówno sofy, jak i krzesła, stoliki kawowe, leżanki, fotele wiszące.

Taras na dachu domu – jak go osłonić przed słońcem?

Odpoczynek na tarasie to świetny sposób na relaks – warto jednak zadbać o to, aby poza wygodnymi meblami móc schronić się w cieniu. Pomoże w tym zadaszenie tarasu w formie funkcjonalnej pergoli. Pergole to nic innego jak lekkie konstrukcje zwieńczone dachem wykonanym z ruchomych listew. Taki rodzaj zadaszenia pozwala na regulowanie ilości światła, wpadającego na taras. Pergola wznoszona jest modułowo z elementów aluminiowych. Tworzywo to zabezpieczone jest przed działaniem korozji, odkształcaniem. Ruchome listwy dachowe mogą zostać ustawione w taki sposób, aby całkowicie zacienić taras – taka konstrukcja nie nagrzewa się, przez co w cieniu pergoli panuje przyjemny chłód. Taras na dachu domu osłonięty w ten sposób może być zarówno miejscem do relaksu, jak i przestrzenią do zapraszania gości.

#meble na taras #meble ogrodowe

Related Posts

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych

Pojazdy elektryczne na wynajem: Nowa era mobilności