Ciekawe pomysły na ładny ogród

Ciekawe pomysły na ładny ogród

Piękny ogród to ozdoba każdego domu. Nawet małe skrawki ziemi dają zaaranżować się w taki sposób, aby dawały wiele satysfakcji i np. możliwość ustawienia w nich prostych mebli ogrodowych. Jak sprawić, aby nasz ogród stał się pięknym bez nadmiernych wydatków i poświęcenia czasu? To proste!

Z pewnością ważne jest określenie powierzchni naszego ogrodu – na tej podstawie warto stworzyć plan, na który naniesiemy miejsca idealne na meble ogrodowe, rabaty, ścieżki pomiędzy nimi. Dysponując wielkim ogrodem nie będziemy musieli trudzić się z ułożeniem poszczególnych elementów. Właściciele mniejszych ogrodów staną jednak przed znacznie większym wyzwaniem, gdyż mała powierzchnia wymusza kompromisy. Ważne jest, aby przede wszystkim znaleźć miejsce na eleganckie i trwałe meble. Najczęściej kupowane są obecnie te wykonane z technorattanu. Materiał ten jest odporny na promieniowanie UV, ścieranie, zmienne warunki pogodowe. W niewielkich ogródkach z pewnością zmieścimy dwa fotele i stoliczek z technorattanu. Alternatywą dla tego tworzywa jest lekkie aluminium, zabezpieczone przed działaniem wilgoci i powstawaniem rdzy.

204-15-1449238406_d858ecd471e130ff

Rabaty i alejki

Poza eleganckimi meblami warto, abyśmy zadbali także o ogród i rabaty. Nie musimy posiadać doświadczenia w ogrodnictwie, aby stworzyć piękne rabatki – wystarczy zajrzeć na giełdę kwiatową czy do sklepów budowlanych i zakupie sadzonki. Konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednią odległość podczas sadzenia, aby w przyszłości rośliny nie zabierały sobie cennego miejsca.
Jakie rośliny wybierać? Obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się zioła: rozmaryn, szałwia, melisa, mięta. Warto również zastanowić się nad posadzeniem lawendy, które kwitnie do późnego września.
Pomiędzy rabatami i na gołą ziemię możemy wysypać kruszywo. Wykorzystanie kruszyw ozdobnych z pewnością podniesie estetykę rabatek i sprawi, że staną się one jeszcze piękniejsze.

Related Posts

Mały Stolik Kuchenny: Idealne Rozwiązanie do Małej Przestrzeni

Zielony Zakątek Pełen Stylu: Twój Przewodnik po Meblach Ogrodowych